OSNOVNA ŠKOLA VIS

Osnovna škola Vis, kroz svoju  povijest koja traje od 1964. godine, ponosno nosi titulu  spomenika kulturne baštine, a djelo istaknutog arhitekta Šegvića ističe se svojom jedinstvenom ljepotom i funkcionalnošću. U srcu našeg malog grada, ova škola nije samo zgrada, već i središte gdje se tradicija susreće s modernim obrazovanjem, stvarajući prostor u kojem se potiču kreativnost i kritičko razmišljanje. Mnogi su se učenici ovdje oblikovali, stjecali prijateljstva za cijeli život i stvarali uspomene koje će ih pratiti kroz cijeli život. Udobno smještena među prirodnim ljepotama Visa, Osnovna škola Vis nastavlja biti svjetionik znanja i zajedništva za sve generacije koje dolaze.

Škola u jednoj smjeni okuplja 104 učenika kroz 9 razrednih odjela, a tim od 29 djelatnika posvećen je stvaranju pozitivnog i inspirativnog okruženja za učenje, gdje učenici ne samo da stječu znanje već i njeguju prijateljstva i zajedništvo. Ova škola predstavlja sigurno utočište za mlade umove, potičući ih da istražuju svoje talente i razvijaju sposobnosti koje će ih pripremiti za izazove budućnosti, dok istovremeno čuvaju duh zajednice i tradiciju koja je utemeljila našu školu. Svaki dan je nova prilika za rast, učenje i stvaranje nezaboravnih uspomena koje će trajati cijeli život.

Škola u Visu predstavlja mjesto gdje se znanje stvara i razvija. Naša škola nije samo obrazovna ustanova, već i zajednica koja njeguje vrijednosti suradnje, poštovanja i kreativnosti. Učenici ovdje ne samo da stječu akademske vještine, već i razvijaju socijalne i emocionalne kompetencije koje će im pomoći u budućem životu. Naši učitelji su posvećeni stvaranju poticajnog okruženja koje potiče radoznalost i ljubav prema učenju. Pridružite nam se na putu otkrivanja i istraživanja, gdje svaki učenik ima priliku zasjati i ostvariti svoj puni potencijal.